Pierwsza instruktorka - Towa Gross z Izraela prowadziła grupę przez rok. W następnych latach kierowały nią Jacqueline Mitchel-Baryłko i Eliszewa Szaul.

Pierwszy program w 1996 r. przygotowała Towa na Dzień Npodległości Izraela. Trud włożony w przygotowanie amatorskiej grupu się opłacił - występ zakończył się ogromnym sukcesem. Okazało się też, że publiczność jest zainteresowana tańcem izraelskim - odbywały się więc następne występy. Najpierw na deskach Teatru Żydowskiego, z okazji świat żydowskich i Dni Niepodległości Izraela (m.in. 50-lecia powstania państwa Izrael); kolejne święto dało nam możliwość przedstawienia tańców na ulicy, na festynie przed synagogą w 1999 r. Na scenie przed synagogą tańczyliśmy jeszcze parokrotnie z okazji Dni kultury Żydowskiej, Dni Otwartych Warszawskiej Wyznaniowej Gminy Żydowskiej, Dni Niepodległości Izraela. Przyjmowaliśmy zaproszenia do szkół wyższych (w Warszawie, Pułtusku),. Tańczyliśmy też z przyjemnością wielokrotnie dla starszego pokolenia - ocalonych z Holokaustu, wnosząc w ich spotkania naszą młodość i wiarę w przyszłość. Mieliśmy przyjemność być gośćmi Dni Kultury Żydowskiej m.in. w Poznaniu, Ciechocinku, Orońsku, Ostrołęce, Ostrowii Mazowieckiej, Czeladzi, Kępnie, jak też spotykać się z publicznością festiwali (m.in. Festiwal „Warszawa Singera” w Warszawie, Festiwal Trzech Kultur we Włodawie, Festiwal „Zachor” w Białymstoku, Festiwal Filmu i Sztuki „Dwa Brzegi” w Kazimierzu Dolnym).

 

Pragniemy przyczyniać się do upamiętniania Żydów żyjących i tworzących w tym wszystkich miejscach, w których byli tak ważną częścią społeczności i kultury. Jednocześnie chcemy patrzeć w przyszłość – w kierunku współczesnej kultury żydowskiej tworzonej w Izraelu, być częścią swoistego „tanecznego marszu żywych” – dlatego w warstwie muzycznej, choreograficznej, kostiumowej staramy się mówić zarówno o tradycji i przemianach.

 

Od 1998 przygotowuje występy wytrwale i z ogromną pasją Monika Leszczyńska.