Warsztaty są być może najlepszą formą przedstawienia tańca izraelskiego, ponieważ dają możliwość doświadczenia go, w przeciwieństwie do występów, których można być wyłącznie widzem.

Dają możliwość doświadczenia radości tańca w grupie, w kręgu, radości ruchu i rytmu - całym ciałem i duszą. Radości przemiany przez taniec. Ludzi nieśmiałych i czasami wciąganych na siłę do kręgu po pięciu minutach nie sposób już z niego wyrwać. W ciągu następnych przybywa ich coraz więcej. W każdej chwili widać radość, jaką przynosi im nauka pierwszych kroków w rytm oryginalnej muzyki. Entuzjazm i energia, które się wyzwalają podczas warsztatów tańca izraelskiego trwają dużo dłużej, niż do końca zajęć.

Dlatego z ogromną radością odpowiadamy na wszystkie zaproszenia przychodzące do nas zarówno od organizacji żydowskich, jak i od organizacji zainteresowanych dialogiem między kulturami, liceów, szkół wyższych itd.. Prowadziliśmy liczne warsztaty z okazji świąt żydowskich (Purim, Chanuka), Dnia Niepodległości Izraela, podczas Dni, a także Tygodni Kultury Żydowskiej oraz Izraelskiej. Braliśmy również udział w spotkaniach poświęconych wielokulturowości jak i szerzeniu idei tolerancji: m.in. w Dniach Tolerancji, „Spotkaniach na Trakcie Wielu Kultur” w Piotrkowie Trybunalskim, w programie „Wielokulturowa Europa”, tańczyliśmy "Śladami Trójkolorowej Łodzi", dla Stowarzyszenia Szkoła Liderów, podczas "Spotkań z kulturą, czyli kultura mniejszości narodowych w Polsce", dla Forum Dialogu Między Narodami, na Warszawskim Wielokulturowym Street Party, w czasie Święta ulicy Ząbkowskiej w Warszawie „KulMIXtura”, „100 kultur 1 miasto”, by wymienić niektóre z nich. Warsztaty zazwyczaj towarzyszą naszym festiwalowym występom ( m.in. Festiwal „Warszawa Singera” w Warszawie, Festiwal Trzech Kultur we Włodawie, Festiwal „Zachor” w Białymstoku, Festiwal Filmu i Sztuki „Dwa Brzegi” w Kazimierzu Dolnym) albo są częścią programu obok innych warsztatów tanecznych i muzycznych (Międzynarodowe Warsztaty Tańca Współczesnego w Poznaniu, Festiwal Muzyki i Tradycji Klezmerskiej w Kazimierzu Dolnym).

Z jakiegoś powodu tańce izraelskie podbiły serca tysięcy ludzi na całym świecie. Dlaczego?

 

Zapraszamy do spotkania z tym, co nieznane a fascynujące.

Warto.